Kodėl Redas liūdi?.. :(
Patalpinimo data: 2019-01-04

Nuvažiuota: 28.9 km
Pakilta: 846 m
Nusileista: 903 m.

Daugiau dienoraščio įrašų


Šiandien nuo pat ryto Redas buvo kaip žemę pardavęs. Visą dieną bandėme išklausti kas jam yra, bet jis niekam nieko nenorėjo aiškinti. Man rodos, kad viskas prasidėjo dar vakar vakare, kai užuot ėję atgal per tuos baisius kalnus, nusprendėme važiuoti džipu. Tiesą pasakius, dabar kai galvoju, viskas prasidėjo dar anksčiau, nes jau visą dieną prieš tai jis negalėjo nustoti kalbėti apie tai, jog jo manymu šitas hike‘as yra didžiulė apgaulė, kur siūloma paslauga ir jos kaina neatitinka to, kas iš tikrųjų gaunama. Jam labai skaudėjo širdį dėl prastos maisto pasiūlos, dėl apnakvyndinimo dulkėtoje palapinėje ir kitų dalykų, kuriuos aprašiau vakar. Greičiausiai, tas faktas, kad mes sutikome sumokėti 50 $ už nuvežtus 30 km, tebuvo galutinis šliukštelėjimas į taurę, kuri ir taip buvo pilna.

Aš, asmeniškai, į viską žiūriu kur kas paprasčiau. Galbūt, tas supaprastintas požiūris atsiranda augant kelionių skaičiui, kuriame esi buvęs. Esu įsitikinęs, kad kelionių per Azijos šalis metu, ne kartą ir ne du permokėjau už vieną daiktą ar kitą... Permokėjome ir Tadžikijoje – faktas, kad duonos kepalas čia nekainuoja 1.5 euro, tačiau aš to taip smarkiai nesureikšminu. Aš suprantu, jog daugeliui žmonių, turistas yra pinigų maišas, kuris gali juos ištraukti iš skurdo liūno. Ir aš to net neturiu omeny piktai – juk iš tikrųjų taip ir yra. Net mes, Europos ubagai, uždirbame tikrai daugiau. Ypatingai tie, kurie gali sau leisti keliauti į tokias keliones.

Dėl to aš tą permokėjimą priimu daugiau kaip padėką ir paramą vietos žmonėms. Ar tas „šližikas“ gidas nusipelnė tų 75 $ nuo žmogaus už maitinimą ir nakvynę? Tikrai ne. Bet jeigu jam tai leis išmaitinti šeimą mėnesiui – man tai yra maža kaina, kurią aš mielai sumokėsiu už galimybę pagyventi kartu, pabendrauti, patirti šalį iš arčiau.

Ar tas atstumas buvo vertas tų 50$? Vertinant vietos įkainiais, kai pvz lenkai už 80 $ atkeliavo iš Dušanbe iki Chorogo, žinoma, kad ne. Bet iš kitos pusės, tas kelias buvo tragiškas. Žmogus sutemus važiavo juo, vežė mus 2.5 valandos pirmyn ir tada dar turėjo grįžti atgal. Važiavo visą kelią įsitempęs, įsikibęs į vairą ir sukoncentravęs žvilgsnį į priekinį langą. Asmeniškai aš tuo keliu nebūčiau vežęs ir už 100 $. Taigi, vėlgi, permokėt – permokėjom, bet man dėl to širdies tikrai neskauda.

Kitas dalykas ką norėjau paliesti ir apie ką šios dienos šilto vakaro metu (tiek temperatūros prasme, tiek ir pasisėdėjimo su kolegomis prasme), sėdint prie burbuliuojančio primuso užsiminiau ir komandai, kad aš asmeniškai jau pasiekiau tą stadiją, kai mane per dieną gali įsiutinti penki skirtingi ir absoliučiai menkaverčiai dalykai. Aš galiu įsižeisti, supykti ir giliai viduje paskelbti tą žmogų priešu numeris vienas, kuriam aš nuo šios akimirkos, dėsiu visas savo gyvenimo pastangas, kad sugadinčiau jo gyvenimą, tada po penkių minučių, apsisukti, viską pamiršti ir vėl normaliai bendrauti.

Šią stadiją aš prieinu, turbūt, kiekvienos kelionės metu, nepaisant to kokia puiki komanda bebūtų. Manau, jog viskas atsiremia į kelioninį nuovargį, kas apima ne tik fizinį, bet ir psichologinį pavargimą. Iš tikrųjų, yra sunku keliauti su keturiais svetimais žmonėmis, leidžiant su jais kiekvieną savo gyvenimo akimirką kartu. Dėl to, kai šiandien Redas visą dieną vis važiavo priekyje, vienas ir kartais nelabai laukdamas kitų, aš jį paskelbiau valstybės priešu numeris vienas, tada nusiraminau ir pagalvojau, jog visgi galiu jį suprasti :) Tik tiek, kad idealiuoju atveju jis galėtų važiuoti gale visų, o ne prieky, nes pas jį yra visi remonto reikmenys, tad kuriam nors sugedus, tektų laukti, kol šis sugrįš... Amžina problema...

Na, o šiandien gedau aš. Jau visai į dienos pabaigą išgirdau trinties garsą, kas niekada nieko gero nežada. Apžiūrėjus situaciją, paaiškėjo, jog antrą kartą lūžo mano priekinė bagažinė. Šito lūžio aš tiesą pasakius tikėjausi, nes skilimą jau buvau matęs, bet vyliausi, kad dar šią kelionę atlaikys. Kas yra bjauru, jog lūžo ne visai taip, kaip aš prognozavau, tad ištrauktos pora sutraukų atlaikė vos kilometrą ir tada galutinai viskas sulūžo.

Visa tai paskatino sustojimą kur kas anksčiau nei buvo planuota, su 10 km deficitu, kas šiame kelionės etape yra labai, labai pavojingas dalykas. Šiuo metu mes visiškai nebeturime laisvo laiko ir turime per likusias tris dienas, trūks, plyš pasiekti Rushan kaimelį. Iki jo dar virš 100 km, o keliai, bent kol kas, nieko gero nežada.

Vienas iš tokių nežadėjimo pavyzdžių buvo šiandien, kai sukilę į savo, kaip aš tikiuosi, paskutiniąją rimtą perėją – 350 m pakilimas per ~5 km, nusileidome nuo jos ir atsidūrėme upės slėnyje. Kelias iš padoraus momentaliai pavirto tiesiog upės vaga, kurioje buvo vien suneštos akmenų krūvos. Tokiu „keliu“ teko stumtis dviračius apie kilometrą, tada perėjom tiltą, atsirado normalus kelias, visi apsidžiaugėme, pavažiavome apie 100 m ir staiga, kažkada įvykusi kalno nuošliauža sustabdė mūsų progresą – keliukas dingo tarp upės ir šlaito.

Teko lipti nuo dviračių, nusiimti visus daiktus ir juos persinešinėti. Iš esmės, nieko sudėtingo, nieko pavojingo, bet visiška laiko gaišatis. Tai va, tokių gaišačių mums daugiau tikrai nebereikia ir tikėsimės, kad jų bus kuo mažiau.

Nuotraukos:
Kartu su mūsų daiktus globojusia šeima
IMG-2.jpg
IMG-3.jpg
IMG-4.jpg
IMG-5.jpg
IMG-6.jpg

Komentarai:

Išskyrus pilnatis, kuri visas naktines nuotraukas padaro kaip dieną :D

Algirdas : 2019-01-04 16:48

Astro fotogtafų svajonė - jokio light pollution.

skystis : 2019-01-04 15:59

Alfabetas, o iš kur žinote, kad neatspindi? :D

Algirdas : 2019-01-04 12:27

Sveiki,
Patinka Jūsų kelionės, filmai super, foto super:)
Įdėja su dienoraščiu super - laukiu ir skaitau :)
Bet bent jau man dienoraštis atrodo labai nykus :( Jis tikrai neatspindi kelionės. Nenoriu įžeisti Algirdai, bet kitos kelionės dienoraštį perleisk rašyti kitam :) Gal kitam geriau seksis .

Laukiu filmo ir linkiu dar įspūdingesnių kelionių

P.S. kelioninio dienoraščio pavyzdys, kuris tikrai susiskaitė super :)
https://www.dropbox.com/s/05xgmop9hzk1rx2/Atsikeliu%20ir%20Nul%C5%AB%C5%BEtu%20%28Camino%20del%20Norte%29.pdf?dl=0

AlfAbetas : 2019-01-04 10:53
Komentuoti